Heat Place Forename Surname Club Perf Age
1 1 Annabelle Lewis Kingston upon Hull AC 7.55 SenW
1 2 Amy Allcock Aldershot Farnham & District 7.61 SenW
1 4 Emma Suhonen Charnwood AC 7.74 SenW
1 6 Laura Johnson University of Sheffield SU AC 8.09 SenW
2 1 Ellena Ruddock Rugby & Northampton AC 7.96 SenW
2 2 Shaw Amanda Wakefield & District AC 7.97 SenW
2 8 Stephanie Pike University of Sheffield SU AC 8.20 SenW
3 5 Nicole Norton Doncaster AC 8.31 SenW
3 8 Katie Travers Newcastle University AC 8.41 SenW
4 3 Natalie Mulholland Durham City AC 8.33 SenW
5 2 Vicki Price Chesterfield & District AC 8.49 SenW
8 3 Joanna Hadjiioannou University of Sheffield SU AC 8.99 SenW
8 4 Carole Filer City of Norwich AC 9.17 SenW
1 1 Edmond Amaning Thames Valley Harriers 6.95 SenM
1 4 Luke Bezzina St Patricks AC Malta 7.11 SenM
2 1 Zicong Zhang Sheffield Hallam University 7.15 SenM
2 2 Lee Thompson Rotherham Harriers 7.20 SenM
2 4 James Watson Wakefield & District AC 7.23 SenM
2 6 Joseph Cooper Kingston upon Hull AC 7.34 SenM
2 7 Zico Grinion Unattached 7.36 SenM
2 8 Stewart Marshall Coventry Godiva Harriers 7.44 SenM
3 2 Julian Osei-Bonsu Gateshead Harriers & AC 7.20 SenM
3 3 Mathias Francis Birchfield Harriers 7.27 SenM
3 5 Sam Haney Loughborough Students AC 7.36 SenM
3 6 Samuel Griffin Middlesborough AC (Mandale) 7.37 SenM
3 7 Delano Brown Birchfield Harriers 7.50 SenM
4 2 Tom Metcalfe University of Sheffield SU AC 7.32 SenM
4 3 Nathan Petch Coventry Godiva Harriers 7.34 SenM
4 4 Curtis Mitchell Preston Harriers 7.35 SenM
4 6 Hoshane Gabbidon Birchfield Harriers 7.37 SenM
4 7 Alex Currie Loughborough Students AC 7.38 SenM
4 8 Adam Murray Wombwell SC 7.40 SenM
5 2 Alexandre Chazel University of Sheffield SU AC 7.37 SenM
5 3 Curtis Metcalfe Darlington H &AC 7.52 SenM
5 5 Matthew Ellis Charnwood AC 7.61 SenM
7 3 Ahmed Al-Kufaishi Middlesborough AC (Mandale) 7.70 SenM
7 5 Craig Sheard Holmfirth Harriers AC 7.89 SenM
9 1 Jonathan Fields Hallamshire Harriers 7.90 SenM
9 4 William Carter Pontefract AC 8.07 SenM
9 5 Matthew Lamb Notts AC 8.29 SenM
10 2 Stephen Rendu Rushcliffe AC 8.37 SenM
10 3 Ian Bellamy Doncaster AC 8.39 SenM
10 1 Jacob Smith University of Sheffield SU AC 7.96 SenM
1 3 Charlotte Paterson Kingston upon Hull AC 7.68 U20W
1 5 Hannah Kelly Gateshead Harriers & AC 8.03 U20W
2 3 Ally Emanuel Birchfield Harriers 8.01 U20W
2 4 Layla Bell Middlesborough AC (Mandale) 8.10 U20W
2 5 Phillipa Baxter City of York AC 8.11 U20W
2 6 Sophie Mills Doncaster AC 8.16 U20W
3 2 Ella Grainger Wreake & Soar Valley AC 8.16 U20W
3 3 Chloe Lindop Cannock & Stafford AC 8.24 U20W
3 4 Rebecca Oliver City of Sheffield & Dearne AC 8.26 U20W
4 2 Jessica Smith Hallamshire Harriers 8.31 U20W
4 4 Amy Sampson Kingston upon Hull AC 8.39 U20W
5 1 Savanna Ojibah City of Sheffield & Dearne AC 8.47 U20W
5 4 Amy Jackson Stockport Harriers AC 8.51 U20W
5 7 Chloe Constable Kingston upon Hull AC 8.67 U20W
6 3 Alicia Vermeulen Stockport Harriers AC 8.56 U20W
6 4 Kelly Kingue Hallamshire Harriers 8.66 U20W
6 5 Farrah Cook Wreake & Soar Valley AC 8.67 U20W
8 1 Chloe Chapman Birchfield Harriers 8.33 U20W
1 2 Kristian Jones Cardiff AAC 7.02 U20M
1 3 Brett Okeke City of Stoke AC 7.09 U20M
2 3 Josh Adams City of Sheffield & Dearne AC 7.22 U20M
2 5 Daniel Banks Worcester AC 7.24 U20M
3 1 Joe Ferguson Barnsley AC 7.16 U20M
3 4 Jack Hocking Worcester AC 7.30 U20M
5 1 Morgan Amed Coventry Godiva Harriers 7.35 U20M
6 1 Sam Lowe Worcester AC 7.54 U20M
6 5 Ross Beale Birchfield Harriers 7.75 U20M
9 2 Ricky Richmond Newark AC 8.00 U20M
2 7 Katie Waterworth Stockport Harriers AC 8.16 U17W
3 1 Amy Carter New Marske Harriers 8.07 U17W
3 6 Lucy Revitt Hallamshire Harriers 8.36 U17W
3 7 Florence Beedie Derby AC 8.38 U17W
4 1 Cosima Fawcett Kingston upon Hull AC 8.28 U17W
4 5 Aba Amponsa Derby AC 8.45 U17W
4 6 Ellie Shaw City of Stoke AC 8.48 U17W
4 7 Libby Wheeler Kingston upon Hull AC 8.50 U17W
4 8 Eleanor Duncan Worcester AC 8.53 U17W
5 3 Isabel Galsworthy City of Sheffield & Dearne AC 8.51 U17W
5 5 Minnie Jay Dunbar Doncaster AC 8.59 U17W
5 6 Sian Horrex Leeds City AC 8.64 U17W
5 8 Ellen Smith City of Sheffield & Dearne AC 8.92 U17W
6 1 Josie Orange Wreake & Soar Valley AC 8.42 U17W
6 2 Isabella Or Kam Fat City of Sheffield & Dearne AC 8.54 U17W
6 6 Emily Jared Stockport Harriers AC 8.92 U17W
7 1 Morgan Venus Kingston upon Hull AC 8.15 U17W
7 2 Natasha Futter City of Stoke AC 8.60 U17W
7 3 Lois Massey City of Stoke AC 8.66 U17W
7 4 Alice Wright City of Stoke AC 8.71 U17W
7 5 Louise Smith Tynedale Harriers & AC 8.75 U17W
7 6 Imogen Grover Stockport Harriers AC 8.98 U17W
8 5 Charlotte Mills Doncaster AC 9.36 U17W
4 1 Ben Smith Notts AC 7.25 U17M
4 5 Daniel Cartwright Tamworth AC 7.36 U17M
5 4 Ben Kelly Hallamshire Harriers 7.55 U17M
5 5 Samuel Fairweather Sutton in Ashfield H & AC 7.61 U17M
6 2 Arim Mustafa Notts AC 7.58 U17M
6 3 Myles Murray Middlesborough AC (Mandale) 7.58 U17M
6 4 Adam Coles Kingston upon Hull AC 7.60 U17M
6 6 Alex Stocks Notts AC 7.82 U17M
7 1 Euan Jones Wreake & Soar Valley AC 7.37 U17M
7 2 Matt Fraser Amber Valley & Erewash AC 7.58 U17M
7 4 Williams-Hughes Alfie Notts AC 7.81 U17M
8 1 Morgan-Harrison David Kingston upon Hull AC 7.71 U17M
8 2 Ethan Warner Notts AC 7.78 U17M
8 3 Ross Goode Cannock & Stafford AC 7.78 U17M
8 4 Benjamin Harrington Birchfield Harriers 7.79 U17M
8 5 Jay Thomas Lincoln Wellington AC 8.02 U17M
8 6 Bradley Edworthy Derby AC 8.06 U17M
8 7 Cameron Futers Cannock & Stafford AC 8.11 U17M
9 3 Luke Sayer Newark AC 8.05 U17M
10 4 Josh Kynoch City of Sheffield & Dearne AC 8.43 U17M
8 2 Alicia Littlejohn Hallamshire Harriers 8.55 U17M
1 1 Molly Palmer Charnwood AC 7.94 U15G
1 2 Grace Goodsell Bury AC 8.01 U15G
1 3 Abigail Pawlett West Cheshire AC 8.11 U15G
1 4 Ellie Brown Notts AC 8.13 U15G
1 5 Acacia Williams-Hewitt Hallamshire Harriers 8.15 U15G
1 6 Amber Dunkley-Darby Birchfield Harriers 8.30 U15G
2 1 Ofor Afoma Middlesborough AC (Mandale) 8.20 U15G
2 2 Poppy Tott-Buswell Wreake & Soar Valley AC 8.45 U15G
2 3 Eniola Ajagbe Hallamshire Harriers 8.46 U15G
2 4 Teoni Ojibah City of Sheffield & Dearne AC 8.48 U15G
2 5 Olivia Hopwood Birchfield Harriers 8.57 U15G
2 6 Niamh Latibeaudiere Doncaster AC 8.74 U15G
2 7 Ellie-mae Staniforth Charnwood AC 8.74 U15G
2 8 Elizabeth Taylor Peterborough AC 10.47 U15G
3 1 Lauren Foletti Hallamshire Harriers 8.56 U15G
3 2 Manasi Dedhia Wreake & Soar Valley AC 8.56 U15G
3 3 Jessica Newsome Barnsley AC 8.62 U15G
3 4 Holly Fowler Hallamshire Harriers 8.66 U15G
3 5 Amy Garroch Bury AC 8.72 U15G
3 6 Maddie Clark Stratford upon Avon AC 8.74 U15G
4 1 Rosina Orton Birchfield Harriers 8.70 U15G
4 2 Megan Taylor Leeds City AC 8.73 U15G
4 3 Katie Whyte Leeds City AC 8.77 U15G
4 4 Lauren Hall City of Stoke AC 8.77 U15G
4 5 Emily Gissing Grimsby Harriers 8.98 U15G
4 6 Iris Szurko Hallamshire Harriers 9.00 U15G
4 7 Lydia Throssell Holmfirth Harriers AC 9.15 U15G
4 8 Laura Nunn Hallamshire Harriers 9.23 U15G
5 1 Lily Mae Calvert City of Sheffield & Dearne AC 8.77 U15G
5 2 Amy Whyte Leeds City AC 8.90 U15G
5 3 Cecily Rigby Harrogate Harriers 8.93 U15G
5 4 Toritse Etuwewe Derby AC 9.05 U15G
5 5 Maija Dunne Stockport Harriers AC 9.20 U15G
5 6 Shannon Rhodes Wombwell SC 9.23 U15G
5 7 Abbey Pearce Birchfield Harriers 9.28 U15G
6 1 Emily Dye Kingston upon Hull AC 8.77 U15G
6 2 Evie Watson Kingston upon Hull AC 8.82 U15G
6 3 Gina De Lancey Kingston upon Hull AC 8.87 U15G
6 4 Emma Wood Leeds City AC 9.06 U15G
6 5 Megan Shields City of Stoke AC 9.08 U15G
6 6 Nell Tolley High Peak AC 9.13 U15G
6 7 Holly Bristow Goole Youth AC 9.22 U15G
7 1 Sophie Reed Kingston upon Hull AC 8.80 U15G
7 2 Lily Mason City of Stoke AC 9.03 U15G
7 3 Tilly McIntosh Leeds City AC 9.26 U15G
7 4 Isobel Holborn Doncaster AC 9.30 U15G
7 5 Piper Finnegan-Booth City of Stoke AC 9.44 U15G
1 1 Anthony Douglas City of Stoke AC 7.64 U15B
1 2 Brody Hinson Kingston upon Hull AC 7.64 U15B
1 3 Moore Darian Worcester AC 7.94 U15B
1 4 Emmanuel Lawal Hallamshire Harriers 8.00 U15B
1 5 Joel Vernon Hallamshire Harriers 8.03 U15B
1 6 Danai-Prince Mahachi Hallamshire Harriers 8.06 U15B
1 7 David Chapman City of Sheffield & Dearne AC 8.49 U15B
2 1 Liam Verelst Leeds City AC 7.92 U15B
2 2 Jeison Magalhaes Leeds City AC 7.96 U15B
2 3 Nathan Smith Cleethorpes AC 8.88 U15B
2 4 Sam Kelly Hallamshire Harriers 9.30 U15B
1 1 Ava Jones Doncaster AC 8.41 U13G
1 2 Daphney Adebayo City of Sheffield & Dearne AC 8.47 U13G
1 3 Tilly Mycroft City of Sheffield & Dearne AC 8.86 U13G
1 4 Amber Hughes Southport Waterloo AC 8.95 U13G
1 5 Kiyomi Topham Wreake & Soar Valley AC 9.00 U13G
1 6 Megan Davis Rushcliffe AC 9.50 U13G
1 7 Katie Piercy Southport Waterloo AC 9.51 U13G
2 1 Miya Gladwin Hallamshire Harriers 9.05 U13G
2 2 Katie Potts Amber Valley & Erewash AC 9.14 U13G
2 3 Cecilia Smyth Amber Valley & Erewash AC 9.35 U13G
2 4 Esme Abraham Birchfield Harriers 9.55 U13G
2 4 Tilly Boyd Doncaster AC 9.55 U13G
2 6 Aoife Rendu Rushcliffe AC 9.62 U13G
2 7 Erin Garroch Bury AC 9.70 U13G
3 1 Arabella Findlay Rushcliffe AC 9.15 U13G
3 2 Ruby Sayles City of Sheffield & Dearne AC 9.46 U13G
3 3 Binta Dampha Leeds City AC 9.78 U13G
3 4 Eve Maskill Leeds City AC 9.82 U13G
3 5 Natalie Walsh Goole Youth AC 9.88 U13G
3 6 Alice Dolman Pontefract AC 10.05 U13G
3 7 Eleanor Clark Stratford upon Avon AC 10.15 U13G
3 8 Ellie May Richmond Newark AC 11.16 U13G
1 1 David Seidu Wreake & Soar Valley AC 8.44 U13B
1 2 Zack Howson Leeds City AC 8.96 U13B
1 3 Matteo Or Kam Fat City of Sheffield & Dearne AC 9.21 U13B
1 4 Callum Findlay Rushcliffe AC 9.38 U13B
1 5 Sebastian Chiarella Preston Harriers 9.55 U13B
1 5 Sam Orange Wreake & Soar Valley AC 9.55 U13B
2 1 Eric Jarrett Leeds City AC 9.15 U13B
2 2 Ben Smith Wakefield & District AC 9.20 U13B
2 3 Thomas Halford Bury AC 9.35 U13B
2 4 Ben Morton Hallamshire Harriers 9.60 U13B
2 5 Michael Silverwood Wakefield & District AC 10.17 U13B
1 1 Phoebe Clayton Unattached 9.40 U11G
1 2 Harmonie Foster Hallamshire Harriers 9.70 U11G
1 3 Eleanor Hartley City of Sheffield & Dearne AC 9.70 U11G
1 4 Cloe Bentley-Hughes Bolton United Harriers 9.71 U11G
1 5 Keira Rhodes Wombwell SC 10.46 U11G
2 1 Evelyn Bell Goole Youth AC 9.77 U11G
2 2 Olivia Warner Notts AC 9.80 U11G
2 3 Charlotte Hughes Southport Waterloo AC 10.87 U11G
2 4 Freya Welsby Wakefield & District AC 10.98 U11G
1 1 Harvey Kenny Bolton United Harriers 9.62 U11B
1 2 William Platts Unattached 10.04 U11B
1 3 Alfie Ferguson Unattached 10.11 U11B
1 4 Thomas Hennessey Unattached 10.22 U11B
1 5 George Seymour Hallamshire Harriers 10.35 U11B
1 6 Oliver Bostwick Wakefield & District AC 10.91 U11B